Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında bulunan Akbank yeni kredi kartı başvuruları için şubeye gidilmesine gerek bırakmamaktadır. Kolay bir şekilde arzu edilen tüm kredi kartları için işlemler internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Güvenli bir şekilde gerçekleştirilen işlemlerin hızlı ve pratik olması da tercih edilmesini beraberinde getirirken onay durumları anında belli olmaktadır.

Akbank Kredi Kart Başvurusu

İnternet sitesinin ilgili sayfasında bulunan form bilgilerindeki T.C Kimlik numarası ve Cep Telefonu bilgisiyle aylık gelir durumu yeterli olmaktadır. Ardından işlem onayı kontrol edilirken kısa süre içinde kurye ile adrese teslim gerçekleştirilmektedir. Son derece zahmetsiz olan işleyişle elde edilen Akbank yeni kredi kartı alımlarında limit gelirinize göre düzenlenmektedir. Axess ya da Wings kart çeşitleri içinde tüm başvurular bu şekilde yapılırken ardından belirlenen şifre ile kullanıma başlanmaktadır.

Akbank Kredi Kart Özellikleri

Anında onay avantajına sahip olan Akbank kredi kartları birçok farklı özelliği de sunmaktadır. Acil durumlar için gerekli olan tüm ihtiyaç kredileri kredi kart sahiplerine sunulurken 48 aya varan taksit seçenekleri yer almaktadır. Ayrıca kira başta olmak üzere okul ve aidat gibi havale işlemlerinin tamamı kredi kartıyla yapılabilmektedir. İşlem sırasında peşin alınan ürünlere taksit imkânı da sağlayan Axess kredi kartları herkes tarafından kullanılabilmektedir. Ödeme durumlarının kolaylaştırılması için borç erteleme talepleri aylık olarak iletilirken SMS gönderimi ile 500 TL kredi çekilebilmektedir. Ayrıca diğer banka kredi kartlarında yer alan tüm borçların Akbank yeni kredi kart alımından sonra aktarımı da yapılabilmektedir. 12 ay taksitli olarak borçların ödemesi daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Sicil Affı Ne Zaman Olur?

Tüm bankacılık işlemleri için gerekli olan bireye ait kredi not sistemi belirli bir seviye üzerinde durmaktadır. Sahip olunan kredi kartlarına ait borçların ödenmemesi, çekilen kredi borcunun ödenmemesi gibi durumların ortaya çıkmasında ise risk boyutu büyümektedir. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından hazırlanan verilerin bankalara bildirilmesiyle kara listede yer alan kişiler saptanmaktadır. Sicil affı başvurusu yapması gereken bu kişilerin hiçbir banka işlemi kabul edilmezken bu süre zarfında kredi veya kredi kartı başvuruları da reddedilmektedir. Herhangi bir bankanın kredi kartı vermesi durumunda ise bankaya da önemli oranda ceza uygulaması bulunmaktadır. Akbank kredi kart borçlarına sahip kişilerin çıkması durumunda sicil affı işlemleri yapması için tek yetkili Akbank olmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir yere müracaat ya da bildirime gerek yoktur. Borçların yapılandırılmasının ardından ödenmesiyle birlikte sicil affı uygulanırken kişinin takibi 5 yıl daha sürebilmektedir. Bu süre zarfında kredi alım ihtimali çok düşük olurken Akbank genel itibariyle kredi kullandırmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir