Düzenli Geliri Olmayana Kredi Kartı

Yaşadığımız çağın en büyük gereklerinden birisi olan yeni kredi kartını düzenli geliri olmayan birisi alabilir mi? Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz. Tüm bankalarımız artık aynı sistemle çalıştıkları için kredi kartı başvurusu yaparken dikkat edilen en önemli şeylerden birisi kredi notudur. Kredi Kartı Başvurusu notu sistemde düşük olan bir kişinin yeni kredi kartı alabilmesi çok zordur hatta imkansızdır. Kredi notu çeşitli analiz şirketleri tarafından hesaplanan, sizin tüm mali geçmişinizi inceleyerek ödemelerinizi düzenli bir şekilde ödeyip ödemediğinizi ve bankalara olan borçlarınızı denetleyerek sizlere bunlar doğrultusunda verilen puana denir.

Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar Listesi:

Tüm bankalara kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notumuzun düşük olmaması için faturalarımızı zamanında ve geciktirmeden ödemeliyiz. Kredi kartımızın ekstresini hiç aksatmadan ve zamanını geçirmeden ödemeliyiz. Kredi ödemelerimizi de zamanında yapmalıyız. Kısaca tüm borçlarımızı zamanında ve düzenli bir şekilde ödersek kredi notumuz yüksek olur ve istediğimiz bankadan kredi kartımızı alabiliriz.Şimdi asıl konuya dönelim. Düzenli geliri olmayan birisi kredi kartı alabilir mi? Bunun cevabı biraz göreceli. Daha önce kredi kartı kullanmamış veya hiçbir bankaya borcu olmayan kredi notu olmayan veya düşük olmayan herkes kredi kartı alabilir. Örneğin, öğrenciler; düzenli geliri olmamasına rağmen kredi kartı alabilirler. Hatta şöyle ki bankalar öğrenciler için farklı özelliklere ve limitlere sahip kredi kartları oluşturmuşlardır.Örneğin; ev hanımları, onlar da kredi kartı alabilirler. Peki bunu nasıl mı başaracaklar? Kocalarının maaş bordrosunu ya da gelir belgesi ile gidip bankaya başvurduklarında eğer kocasının ve kendisinin herhangi bir yere gecikmiş borcu yoksa çok rahat bir şekilde kredi kartlarını alıp kullanmaya başlayabilirler.

Düzenli Geliri Olmayana Yeni Kredi Kartı

Gördüğünüz gibi yeni kredi kartı almak için düzenli bir gelirinizin olmasına gerek yok. En başta da bahsettiğimiz gibi en önemli şey bankalarda kara listeye düşmemek ve kredi notumuzun risk veya çok riskli bölümden uzak olmasıdır. Eğer bu bahsettiğimiz şeylerden uzaksanız zaten kredi kartınızı alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek handikapı düzenli geliriniz olmadığı için kredi kartınızın limiti düşük olarak verilir. Ancak yaklaşık 6 ay düzenli kullanıp ödedikten sonra kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz.

Online Başvuru Kart Başvurusu Yapabilirmiyim?

Kredi kartı almak için ise tek yapmanız gereken almak istediğiniz kartın bankasının websitesine giriş yapıp kredi kartı ile ilgili hazırlanan formu doldurmak. Size olumlu ya da olumsuz yanıt maksimum 2 gün içerisinde gelecek ve olumlu dönüş olursa kartınız kısa süre içerisinde size ulaştırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir