Gelir Belgesiz Yeni Kredi Kartı

Hayatımızın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan kredi kartı başvurusu geçmiş zamana bakarsak büyük bir lüks olarak görülmekteydi. Peki bu kredi kartı nasıl oldu da hayatımızda bu kadar vazgeçilmez bir yere geldi? Gelişten teknolojiyle birlikte alışveriş merkezlerinin yerini e-ticaret siteleri aldı. E-ticaret sisteminde bir ürün almak için evden çıkmanız gerekmiyor, ürünü seçiyorsunuz hatta altındaki yorumları okuyorsunuz ardından istediğiniz ürünün o olup olmadığına karar verdikten sonra iki üç tıklamayla kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz ve istediğiniz şey 2-3 gün belki de daha kısa bir sürede elinize ulaşmış oluyor. Bu kolaylığı görünce insanlar tabi ki de e-ticaret sisteminden yana olmaya başladılar.

Yeni Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsunuz ama herhangi bir yerde çalışmıyorsunuz ya da öğrencisiniz. Bunlar büyük bir problem gibi gözükse de artık problem olmaktan çıkmıştır. Örneğin; emekliler için e-devlet’ten alacağınız bir emeklilik kaydı sizin kredi kartı alabilmeniz için oldukça yeterli bir yöntemdir. Ev hanımıysanız ve kocanız çalışıyorsa, kocanızın belgelenebilir gelir belgesini alıp bankaya giderek kendi adınıza kredi kartı çıkartmanız oldukça mümkündür. Peki, öğrenciler ne yapacak? Bankalar uzun zamandır öğrencileri de düşünmeye başlamıştır. Öğrenci belgesiyle birlikte giden bir öğrenci başvurusunu yaparak öğrenci kredi kartı alabilmektedir. Evet, yanlış duymadınız! Bankalar artık öğrenciler için ayrı kartlar çıkartmaya başlamışlardır. Tabi bu kartların limitleri 300-750 TL arasında değişmektedir ancak öğrenciler için kredi alabilmek baya iyi bir lüks olmuştur günümüz standartlarında.

Borcum Yok Kredi Kartı Alabilirmiyim?

Ayrıca uzun süreler bir iş yerinde çalışıp ayrıldıktan sonra da kredi kartı alabilirsiniz. kredi kartı başvurusu yapmanın en önemli hususu kredi sicilinizin temiz olmasıdır. Kredi notunuz belirli bir notun üstündeyse bankalar size rahatlıkla kredi kartı hatta kredi bile verebilirler. Düzenli ödemesini yapan, bankalarda herhangi bir borcu olmayan kişiler bankalardan çok kolay bir şekilde kredi kartı alabilirler.

Yeni Kredi Kartı Avantajları

Bazı kredi kartı avantajlarından da bahsedelim. Kredi kartlarının birden fazla ve size harcama yaparken kazandıran birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları harcamalarınıza göre size bonus para veren ya da harcamanıza belirli oranla indirimler kazandıran, bazıları harcamalarınıza oranla size mil kazandıran ki bu millerinizi uçak bileti alırken kullanabiliyorsunuz, bazıları da hiçbir şekilde aidat ödenmeyen kartlar olarak karşımıza çıkıyor. Eğer çok seyahat eden biriyseniz mil hediye eden kart tipini, alışveriş meraklısıysanız size özel indirimler kazandıran kart tipini seçmeniz hem sizi hem de cebinizi mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir