İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye gitmeden İş Bankası kredi kartı alımı yapabilir, kısa süre içinde adresinize gelen kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için internet sitesinde yer alan kredi kartlar sayfasında hızlı kredi kart başvurusu ekranın doldurulması yeterlidir. Bu işlem için öncelikli olarak uygun kredi kartının seçilmesi istenmektedir. İş Bankası kredi kartları arasında Maximum Kart ile birlikte Maximilex, İş’te Üniversitesi, Mercedes Card ve Maximum Tema Kart bulunmaktadır.

İş Bankası Yeni Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Maximum Kart başvuruları yapılabileceği gibi aynı zamanda T.C Kimlik Numarası, cep telefonu bilgileriyle aylık ortalama gelirin verilmesi sonrasında müşteri hizmetleri tarafından aranması da talep edilebilmektedir. Telefon yoluyla işlemler yapılırken kredi kartı başvurusu sonuçlandırılmaktadır. Bunun dışında formda bulunan ek bilgilerinin tamamının eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasıyla da hızlı bir şekilde kredi kartı talebi iletilmektedir. İşlem onayı için kredi not hesaplamaları yaparken sicil bilgilerinin temiz olması da önem taşımaktadır. Sicil sorununa sahip kara listeye alınmış kişilere İş Bankası kredi kartı verilmediği bilinmelidir.

Sicil Affı Hakkında

Türkiye Bankalar Birliği tarafından devamlı olarak güncellenen kredi not sistemine göre her banka müşterisinin ödemeleri kontrol altında tutulmaktadır. Kredi kartlarına ait borçların ödenmemesi, alınan kredilerin ödenmesinde sorunların bulunması, kefil olunan kredilerin ödenmemesi gibi durumlarda sicil problemleri yaşanmaktadır. 90 gün boyunca ilgili bankaya ödemenin olmaması durumunda kişi kara listeye alınmaktadır. Böylelikle sicil sorunlarından dolayı hiçbir şekilde kredi kartı temin edebilmesi söz konusu olmadığı gibi ihtiyaç, ev ya da araç kredileri de çekememektedir. Bunun giderilmesi için sicil affı işlemlerinin yapılmış olması gerekli olurken İş Bankası veya başka bir banka tarafından kredi kartının onaylanması halinde banka da cezaya uğramaktadır.

İş Bankası Sicil Affı

İş Bankası tarafından sunulan sicil affı durumlarında ödemeler belirli bir yapılandırma çerçevesinde sağlanmaktadır. Bununla birlikte sicil affı imkanından faydalanmamış kişilerin kara listede bulunması durumunda hiçbir şekilde kredi kart başvurusu yapamayacağı, kredi alımlarında bulunamayacağı da belirtilmektedir. 2017 yılında işleme konulmuş olan sicil affı 5 yıllık süreyi aşmamış ödemeler için geçerli olurken aynı zamanda tüm banka müşterilerine uygulanmıştır. Sizlerde sicil bilgileri açısından soruna sahip olmamanız halinde kısa sürelik bir işlemle İş Bankası kredi kartı başvurusunda bulunabilir, gelirinize göre şekillendirilen limit çerçevesinde kart kullanımına hemen başlayabiliriz. Kullanımlarda çeşitli puan avantajları yakalanırken aynı zamanda taksit imkanları ve erteleme seçenekleri de daha rahat harcama yapılmasını beraberinde getirmektedir.

3 Yorumlar on “İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir