Kart Başvuruları Nasıl Yapılmalıdır?

Bu makalemde sizlere kart başvurularının nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğim. Öncelikle siciliniz temiz olması ve bir yerde sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekmektedir. Bankaların bunları sizden istemelerinin sebepleri çalışmayan insan hiç bir türlü ödeme yapamaz. Eğer siciliniz temiz ve bir yerde sigortalı olarak çalışıyorsanız size kredi ve ya kredi kartı vermeyecek hiç bir banka yoktur. Çok basit. İsim soyisim, tc kimlik no ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Şuan için faizi düşük bankaları araştırmanızı öneririm. Umarım kart sahibi olursunuz.

Yeni Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsunuz ama herhangi bir yerde çalışmıyorsunuz ya da öğrencisiniz. Bunlar büyük bir problem gibi gözükse de artık problem olmaktan çıkmıştır. Örneğin; emekliler için e-devlet’ten alacağınız bir emeklilik kaydı sizin kredi kartı alabilmeniz için oldukça yeterli bir yöntemdir. Ev hanımıysanız ve kocanız çalışıyorsa, kocanızın belgelenebilir gelir belgesini alıp bankaya giderek kendi adınıza kredi kartı çıkartmanız oldukça mümkündür. Peki, öğrenciler ne yapacak? Bankalar uzun zamandır öğrencileri de düşünmeye başlamıştır. Öğrenci belgesiyle birlikte giden bir öğrenci başvurusunu yaparak öğrenci kredi kartı alabilmektedir. Evet, yanlış duymadınız! Bankalar artık öğrenciler için ayrı kartlar çıkartmaya başlamışlardır. Tabi bu kartların limitleri 300-750 TL arasında değişmektedir ancak öğrenciler için kredi alabilmek baya iyi bir lüks olmuştur günümüz standartlarında.

Borcu Olanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

Ayrıca uzun süreler bir iş yerinde çalışıp ayrıldıktan sonra da kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmanın en önemli hususu kredi sicilinizin temiz olmasıdır. Kredi notunuz belirli bir notun üstündeyse bankalar size rahatlıkla kredi kartı hatta kredi bile verebilirler. Düzenli ödemesini yapan, bankalarda herhangi bir borcu olmayan kişiler bankalardan çok kolay bir şekilde kredi kartı alabilirler.

Kredi Kartı Avantajları

Bazı kredi kartı avantajlarından da bahsedelim. Kredi kartlarının birden fazla ve size harcama yaparken kazandıran birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları harcamalarınıza göre size bonus para veren ya da harcamanıza belirli oranla indirimler kazandıran, bazıları harcamalarınıza oranla size mil kazandıran ki bu millerinizi uçak bileti alırken kullanabiliyorsunuz, bazıları da hiçbir şekilde aidat ödenmeyen kartlar olarak karşımıza çıkıyor. Eğer çok seyahat eden biriyseniz mil hediye eden kart tipini, alışveriş meraklısıysanız size özel indirimler kazandıran kart tipini seçmeniz hem sizi hem de cebinizi mutlu edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir