Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bu makalemizde sizlere öğrencilere kredi kartı veren bankaları ve öğrencilerin nasıl kredi kartı alacağını açıklayacağız.Öğrencilerin kredi kartı alması günümüzde, geçmişe oranla çok daha basitleşmiştir. Öyle ki artık neredeyse tüm bankalar öğrenciler için özel özelliklere ve limitlere sahip kredi kartları üretmişlerdir ve bunları sadece öğrencilere vermektedirler.Çeşitli restoran ve kafelerde sizlere yapacağınız harcama başına bonus veriyorlar.Google play store, iTunes veya steam gibi online harcamalarınızda size harcamanızın bir miktar karşılığı geri veriliyor.Alışverişlerinizde sizlere verilen puanlar sayesinde çeşitli avantajlar elde edebiliyorsunuz.

Online Yeni Kredi Kartı Başvurusu

Gördüğünüz gibi öğrenci kartlarının avantajlarından en önemlisi teknoloji alanında çok daha fazla seçeneğiniz olması. Bu da öğrencilerin ne kadar iyi analiz edildiğinin bir göstergesi.Öğrenci kartlarının en önemli özelliklerinden birisi de aidatsız olmalarıdır. Normal kredi kartlarının çoğunda yıllık aidat denen ödeme vardır ancak öğrenciler için yapılan kartlarda bu aidat yoktur. Bu da kartların sadece adının öğrenci kartı olmadığını gerçekten öğrenciler düşünüldüğü için bu kartların üretildiğinin bize bir göstergesi olarak sunuluyor.Öğrencilere kredi karı veren bankaları ise şöyle sıralayabiliriz; İş Bankası, Ziraat Bankası, TEB Bankası,Akbank,Garanti Bankası,Finans Bankası Bu bankalara internet siteleri vasıtasıyla kredi kartı almak için başvurabilirsiniz. Zaten her birisinin sistemi aynı olduğundan hazırladıkları formlarda da istedikleri bilgiler aynıdır. Bu bilgiler; İsim-Soyisim, TC Kimlik Numarası, Cep Telefonu Numaranızdır.

Kart Başvuru Sonuçları Kaç Günde Gelir?

Bunları girdikten sonra forma sizin alacağınız cevabın gelme süresi maksimum 2 gündür ancak bu maksimum süre olduğundan genelde cevaplar sizlere 2-4 saat içerisinde gelmektedir. Olumlu yanıtınızı aldıktan sonra kartınız ya evinize gelebilir ya da size en yakın banka şubesine bırakılır siz gidip oradan alırsınız. Bankanın websitesi üzerinden başvurmak istemeyenler için ise iki yöntem vardır. Bunlardan birisi çağrı merkezini aramak diğeri ise bankaya giderek direk müşteri temsilcisi ile görüşmektir.

Şubeye Gitmek Gerekli mi?

En hızlı ve garanti yöntem bankaya gidip müşteri temsilcisiyle görüşmek olup, bu görüşme esnasında size önerebileceği alternatifleri de deneyebilirsiniz. Size yetebilecek bir limitin üstünde bir kart almaktan ya da size yetmeyecek düşük limitte bir kart almaktan kurtulabilirsiniz ve kartınızın özelliklerini bir bir size anlatacağından aradığınız kartın o olup olmadığına daha kolay karar verebilirsiniz.İşte öğrencilerin kredi kartı almak için başvuru yapması ve alması bu kadar kolay ve kısa bir şekilde halledilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir