PTT Kredi Başvurusu

Kredi Başvurusu Genel Bilgilendirme

PTT üzerinden kredi kullanmak isteyen vatandaşlar kredileri nasıl kullanabilecekleri hakkında kredi çekme işlemlerinin sürecini bilmemektedir. PTT yolu ile kredi çekme fırsatından yararlanmak için öncelikle 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Ek olarak garantili olması adına düzenli bir gelire sahip olmanız ve sigortalı gözükmeniz size avantaj sağlayacaktır. Diğer bankalarda kredi kullanma işlemleri nasıl ise PTT firmasında da aynı şekilde ilerlemektedir. Nasıl bankalar sizlere kredi verirker şart koşuyor ise PTT’nin de aynı şekilde şartları bulunmaktadır. Ancak PTT firmasının bankalara göre artı bir avantajı bulunmaktadır. Özellikle emekli vatandaşlar için farklı avantajları bulunmakta. Eğer emekliyseniz ve bankaların kredi faizi size çok geliyor ise PTT’nin düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Bu sorunun cevabını aslında bir önceki alt başlığımızda sizlere belirttik. PTT kredi başvurusu işlemleri bankalarda nasıl işliyor ise PTT kredi süreçleri de aynı şekilde ilerlemektedir. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken en yakın PTT şubesine uğramanız gerekmekte. Şube de sizinle ilgilenecek yetkili kişiye PTT üzerinden kredi başvurusu yapmak istiyorum dediğiniz de sizlere yardımcı olacaklardır. Kredi Başvurunuz ile ilgili sizlere bir form verip, doldurmanızı isteyeceklerdir. Verilecek olan formu kesinlikle eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Ne kadar doğru ve eksizsiz doldurursanız bu sizin kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında önemli bir etkendir. Doldurmuş olduğunuz form direkt olarak online şekilde kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankaya doğrudan iletilecektir. Yeni Kredi Başvurunuzun iletildiği banka kısa süre içerisinde doldurmuş olduğunuz formu inceleyecek, olumlu ve ya olumsuz bir şekilde sizlere kesinlikle dönüş yapacaktır.

PTT Kredi Başvurum Onaylandı

PTT Başvuru sürecinde sizlerden hiç bir şekilde ücret almamaktadır… Gözünüz aydın. Başvuru formunu doldurdunuz ve PTT üzerinden anlaşmalı bir şekilde kredi başvurunuz onaylandı ise tamamlanması gereken bir kaç süreç kalıyor geriye. SMS olarak gelen onay mesajından sonra PTT çalışanının kredi başvurusu/kredi sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Bu atacağınız imza ile beraber kredi başvurusu işlemlerini bitirmiş olmaktasınız. İmzaladığınız belgeyi ister hemen, ister kısa bir süre içerisinde kullanabilir kredinizi çekebilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Bankalar

Denizbank, Aktifbank, Ing Bank, Vakıfbank ve son olarak TEB bankası sizlere PTT kredisi vermektedir. Bu bankalar PTT üzerinden sizlere kredi başvurusu hizmeti sunan bankalardandır. Kredi tutar alt limiti 1000 TL olmakla beraber maximum kullanabilecek miktar 45000 TL olup, bankadan bankaya değişmektedir. Kredi başvurusundan maximum 70 ila 80 yaşına kadar olan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Onaylanan kredinizi vadeli şekilde kullanabilirsiniz. Son olarak PTT üzerinden çekmiş olduğunuz kredi borcunuzu ilgili bankaya ve ya PTT’ye yatırmanız gerekmektedir.

2 Yorumlar on “PTT Kredi Başvurusu”

  1. Ben emekliyim özel bir firmada çalışıyorum zıratbankasında kredi çektim ban kırediçıkarmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir