Yapı Kredi Kart Başvurusu

Türkiye’nin işlem hacmi açısından en büyük bankaları arasında bulunan Yapı Kredi yeni kredi kartı başvurularını internet üzerinden sağlamaktadır. Çeşitli uygulamalarla da edinebilir olan kredi kartlarında birçok farklı çeşidin olması da müşteri hizmetleri yardımı alınmasını beraberinde getirmektedir. Çok daha uygun kredi kartı tercihleri için kullanım belirleyici olurken aynı zamanda taksit ve bonus kazançları, seyahat ve eğlence ayrıcalıkları da etkili olmaktadır.

İnternetten Kredi Kart Başvurusu

Bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusu sayfasına girilirken Yapı Kredi yeni kredi kartı alımları için kişiye ait T.C Kimlik Numarası ve Cep Telefon bilgisi yeterli olmaktadır. Ardından bilgiler cep telefonu üzerinden alınırken aynı zamanda işlem kontrolleri de yapılmaktadır. Bununla birlikte daha sonraki aşamada kredi kartı başvuru sorgulama ekranı açılmaktadır. İşlemlerin onay alma durumuna bu sayfadan bakabilirsiniz. Şifre belirleme içinde özel sayfa mevcut olup kısa zaman diliminde istenilen kredi kartı üzerinden harcamalar yapabilirsiniz.

Kredi Kart Seçenekleri Nelerdir?

Yapı Kredi yeni kredi kartı alımlarıyla işlemler sonrasında ödemelerin ertelenmesi mümkün olurken ek taksit durumları da kazanılmaktadır. Ayrıca uygulamalar üzerinden güvenli bir şekilde harcamalar yapılırken çeşitli anlaşmalı iş yerlerinde geçerli kazanımlar elde edilmektedir. World Card, World Gold, World Platinum ve Crystal gibi kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca yapılan alışverişlerle birlikte bedava seyahatler sunan Yapı Kredi Adios ve Yapı Kredi Adios Premium kredi kartları da başvurular sonucunda tedarik edilebilir. Her kredi kartına özel imkanlar geniş bir şekilde sağlanırken özelliklere göre seçimlerin yapılması da gerekli olmaktadır.

Sicilim Bozuk, Sicil Affı Hakkında 

Tüm banka müşterileri için geçerli olan kredi notları kredi kart alımlarında da önemli bir yere sahiptir. Çeşitli bankalardan temin edilen kredi kartlarının tüm işlemleri Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından verilendirilmektedir. Bununla birlikte Yapı Kredi kredi kartlarının harcamalarında yaşanabilecek sorunlar ya da alınan kredilerin ödenmemesi halinde 90 günlük süre sonunda kişinin kara listeye düşmesi söz konusudur. Böyle bir durumun olması halinde kişinin tüm bankacılık işlemleri askıya alınırken kullanım durumuna sahip olan kartlarda iptal edilmektedir. Herhangi bir bankaya başvuru yaparak kredi kartı temin edebilmesi için ise mutlaka sicil affı şartlarını yerine getirmesi gereklidir. Belirli zaman dilimlerinde ortaya çıkan bu durum ödemelerin tekrar yapılandırılarak düzenli bir şekilde ödenmesi anlamı taşır. Sicilin düzeltilmesi için son olarak 2017 yılında çıkarılan ve 6 aylık geçerliliğe sahip olan sicil affı işlemlerinde hata yapılmaması gerekir. Başvuru için bankayla doğrudan görüşülmesi yeterli olup herhangi bir kurum bağlantısına gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir