Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası kredi kartı işlemlerini şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden sağlamaktadır. Sizlerde çeşitli kredi kart alımlarını internet ortamında yapabilir, kısa zaman diliminde işlemlerin onaylanmasıyla birlikte şifrenin belirlenmesiyle kart kullanımı başlayabilirsiniz. Taksitli imkanlar sağlayan kredi kartları aynı zamanda her türlü ihtiyacın temin edilmesinde rol oynarken ödemelerin ertelenmesi, çeşitli puan kazanımlarını da sunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Başvuru için internet sitesi üzerinden kredi kartı başvuru bölümüne girilmelidir. Bankkart Combo başvuruları üç aşamadan oluşmaktadır. T.C kimlik numarası başta olmak üzere kişisel bilgilerin verilmesinin ardından SMS doğrulaması alınmaktadır. Ardından kişiye ait gelir bilgisinin iletilmesiyle Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu tamamlanmaktadır. Ortalama bir hafta süre işlemler boyunca kredi kartı sorgulama ekranından takip yapılması da imkân dahilindedir. Gelir durumuna göre belirlenmiş limitli kart gönderimleri adrese yapılırken sonrasında kullanıma başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Avantajları

Tüm banka müşterileri için kullanımı söz konusu olan Ziraat Bankası kredi kartları aynı zamanda çeşitli avantajları da sağlamaktadır. Kolay kullanım dışında binlerce ATM üzerinden kullanılabilir olurken borç erteleme ve taksitlendirme durumları da hesap üzerinden yapılabilmektedir. Bununla birlikte işlemlerin sorunuz olması için kredi notunun yeterli seviyede bulunması gereklidir.

Yeni Sicil Affı Nedir?

Çeşitli dönemlerde çıkan sicil affı işlemleri bankalar üzerinden yapılırken kişinin sahip olduğu borçların yapılandırılarak ödenmesini ifade etmektedir. Özellikle kara liste olarak tabir edilen alana girmiş olan müşteriler için sicil affı işlemleri hayati öneme sahiptir. Kredi kartı borçları, kredi borçları gibi durumlardan dolayı kredi notu düşürülen müşteriler Türkiye Bankalar Birliği tarafından riskli kişi olarak tanımlanmaktadır. Bundan dolayı hiçbir şekilde hiçbir banka üzerinden işlem yapabilmesi söz konusu olmadığı gibi herhangi bir kart kullanımında bulunulmasına da izin verilmemektedir. Bu çerçevede bankalara dahil ceza durumu bulunurken müşterilerin öncelikli olarak sicil affından yararlanarak borçlarını temizlemesi gereklidir. 90 gün ve üzerinde ödeme yapılmaması durumunda kişi riskli olurken 5 yıllık borçlarının silinmesi içinde 2017 yılında 6 aylık bir zaman dilimi verildi. Bu dönemde yapılan sicil affı işlemlerinden milyonlarca kişi faydalanırken müracaatlar ilgili bankaya yapıldı. Ziraat Bankası kredi kart işlemleri içinde mutlaka sicil affı gerekli olurken internet üzerinden de işlemleri yapabilirsiniz.

1 Yorum on “Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir